Lawrence Alma-Tadema  

 

 

 

 

Lawrence Alma-Tadema – holenderski malarz, który tworzył w XIX wieku. Urodził się 8 stycznia 1836 roku w Dronrijp pod Leeuwarden, na północy Holandii. Był synem rejenta Pietera Tademy i Hinke Dirks Brouwer. Rodzice chcący  by Lawrence został prawnikiem, wysłali go do gimnazjum w Leeuwarden, niestety choroba która niespodziewanie dotknęła ich syna według lekarzy okazała się nieuleczalna więc patrząc na szczęście syna, rodzice pozwolili zajmować się tym czym sam chciał, czyli malarstwem. W upływie czasu przewidywania lekarzy okazały się mylne, Lawrence wyzdrowiał i całkowicie poświęcił się swojej pasji.

W 1852 roku Lawrence wyjechał do Belgii i rozpoczął studia w Akademii Królewskiej w Antwerpii. Obrał kierunek wczesnego malarstwa holenderskiego i flamandzkiego pod kierunkiem Gustafa Wappersa. Jego wyniki w nauce były tak imponujące że zdobył kilka znaczących nagród i konkursów.

Przed ukończeniem studiów został asystentem malarza i profesora Louisa Jana de Taeye’a, u którego boku spędził trzy lata. Mimo że de Taeye nie był wyróżniającym się malarzem, to jednak był ceniony przez Lawrenca. Za sprawą swojego nauczyciela Tadem na początkach swojej drogi malarskiej skupił się na ukazywaniu przedstawicieli dynastii Merowingów. Wtedy wyznaczył swój styl, który polegał na wiernym odtwarzaniu faktów i detali historycznych.

W 1862 malarz rozpoczął swoją własną działalność malarską. Jego tematyką stał się głównie świat starożytny.

W 1870r zmuszony został emigrować do Anglii, tam jego kariera nabrała tempa. W szybkim czasie  stał się jednym z najsławniejszych i najbardziej opłacanych artystów tego okresu.  

 

W swoim fachu był perfekcjonistą. Przez ponad 60 lat swojej pracy malarskiej wystawił mnóstwo obrazów, które ukazywały piękne postacie w antycznym środowisku. Wyróżnił się zwłaszcza w tematyce rzymskiej, której poświęcił dużą część swoich prac. Po dziś dzień możemy podziwiać te realistyczne wizje autora i spróbować odnaleźć się w świecie antycznych Rzymian.

 

 

do góry

P | T | In | Tw

Oferta: obrazy na aluminium, foto obraz, reproducje dzieł sztuki, fototapety, obrazy na płótnie, foto obrazy, tanie obrazy, dekoracje scienne, zdjęcia na płótnie, ładne obrazy, obrazy, fotoobraz, wystrój wnętrz, obrazy 3d, obraz na ścianę, obrazy olejne, obraz z własnego zdjęcia, fotoobrazy, obrazy do biura, obraz

Tagi:

Fototapety | Obrazy 3D

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl