obrazy sklep

obrazy sklep telefon

W razie pytań zadzwoń lub napisz do nas!

578 897 200

biuro@kreatywnedrukowanie.pl

www.facebook.com/kreatywnedrukowanie

 

obrazy sklep firma

To Polskie obrazy drukowane na zamówienie na oryginalnych atramentach firmy Epson

Promocje
Obraz abstrakcyjne oko 105 x 70 cm
Obraz abstrakcyjne oko 105 x 70 cm
179,00 zł 129,00 zł
szt.
Obraz biały kwiat 75x50 cm
Obraz biały kwiat 75x50 cm
129,00 zł 99,00 zł
szt.

Eugène Henri Paul Gauguin  – francuski post-impresjonista, malarz, rzeźbiarz, grafik,zajmował się ceramiką i pisał. 

 

Paul Gauguin 1891.png

 

Urodził się 7 czerwca 1848 roku w Polinezji Francuskiej, jednak we wczesnym dzieciństwie w obawie przed prześladowaniami politycznymi musiał wraz ze swoją rodziną emigrować do Peru. Po 6 latach, gdy sytuacja w Paryżu się ustabilizowała rodzina Paula powróciła do rodzinnej miejscowości. Jako młodzieniec Gauguin marzył o podróżowaniu.

Gdy dorósł pracował jako giełdowy urzędnik, malarstwem interesował się jeszcze wtedy jako amator. W 1873 Paul poślubił Dunkę, Mette-Sophie Gad, z którą miał pięcioro dzieci. W roku 1882 we Francji nastąpił kryzys rynków kapitałowych przez co Gauguin postanowił porzucić pracę urzędnika i całkowicie poświęcić się malarstwu. Żona jego nie chciała zaakceptować życia w biedzie więc zadecydowała o wyjeździe całej rodziny do jej rodziców do Dani. Niestety skłócony z teściami Paul postanowił zostawić swoją żonę i powrócił do Paryża.

Wtedy zaczął spełniać swoje młodzieńcze marzenia i zaczął podróżować. Był zafascynowany sztuką Afryki i Azji, która była pełna symbolicznej głębi, siły życiowej i znaczeń.             
W swojej ucieczce z tradycyjnego europejskiego malarstwa, starał się znaleźć tropikalny raj, w którym mógł malować w stylu bardziej prymitywnym i żyć z ziemi.  Jego wyczyny spotkały się z dużym zainteresowaniem, zwłaszcza jego wyczyny seksualne z młodymi rodzimymi dziewczynami, z których niektóre pojawiają się w jego obrazach. W Polinezji, często stawał po stronie tubylców w ich konfliktach władzami kolonialnymi. Napisał książkę o swoich doświadczeniach. Fizyczna ucieczka Gauguina pozwoliła na jego stylistyczną ucieczkę z post-renesansowego malarstwa, nie zwracał uwagi na klasyczną perspektywę i wyeliminował przejścia kolorów i odcieni. Zainspirowany prymitywizmem krajów, w których żył, on również użył prymitywnych elementów w swoich obrazach i przyczyniło się to do wielkiego sukcesu.  

 

do góry

P | T | In | Tw

Oferta: dekoracje scienne, foto obraz, foto obrazy, fotoobraz, fotoobrazy, fototapety, ładne obrazy, obraz, obraz na ścianę, obraz z własnego zdjęcia, obrazy, obrazy 3d, obrazy do biura, obrazy na aluminium, obrazy na płótnie, obrazy olejne, reproducje dzieł sztuki, tanie obrazy, wystrój wnętrz, zdjęcia na płótnie

Tagi:

Fototapety | Obrazy 3D

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl